Po skutecznym oczyszczaniu w automatycznej myjni-dezynfektorze, utrzymanie mikrobiologicznej integralności endoskopów ma zasadnicze znaczenie dla ograniczenia ryzyka zakażenia krzyżowego. Firma Steelco zapewnia to na wiele sposobów.

Celem rozwiązań firmy Steelco jest usprawnienie pracy, zapewnienie ergonomicznych, bezpiecznych i przyjaznych dla Użytkownika systemów do ponownej obróbki endoskopów, w tym technologii OCS oraz systemów transportowych i akcesoriów.
 
Dzięki wielu możliwościom konfiguracji, szafy serii ED zostały opracowane z myślą o potrzebach każdego działu i każdej organizacji pracy: konfiguracje z pojedynczymi lub podwójnymi drzwiami, otwieranie drzwi w prawo lub w lewo, podwójne szafy ze wspólnym obszarem technicznym, przechowywanie w pionie i poziomie oraz łatwa obsługa serwisowa od przodu urządzenia.
 
Szafy serii ED zostały niezależnie zwalidowane przez europejskie certyfikowane laboratoria pod kątem zachowania integralności mikrobiologicznej do 720 lub 840 godzin (w zależności od konkretnego modelu), zapewniając większe bezpieczeństwo podczas przechowywania endoskopów.