Gama sterylizatorów niskotemperaturowych firmy Steelco powiększyła się o kompaktowy model serii PL 40.
PL 40 ma konstrukcję, funkcje i zalety jak w modelach serii PL o większej pojemności, ale w kompaktowej obudowie. Jest to idealne rozwiązanie dla małych placówek lub jako wsparcie dla Centralnych Sterylizatorni, tam gdzie przestrzeń jest ograniczona.

To urządzenie jest przeznaczone do końcowej sterylizacji zapakowanych wyrobów medycznych, takich jak, wrażliwe na ciepło i wilgoć, narzędzia i wyroby termolabilne. PL 40 ma niewielkie wymiary, pojemność 52 litrów i jest gotowy do szybkiego uruchomienia w dowolnej lokalizacji, dzięki instalacji typu „podłącz i używaj” bez dodatkowych wymagań.
 

 
Jakie są główne zalety sterylizatora niskotemperaturowego na nadtlenek wodoru serii PL 40?
 
Szerokie zastosowanie. Możliwość sterylizacji szerokiego zakresu narzędzi i wsadów wrażliwych na ciepło i wilgoć.
Niezawodność. Cztery specjalnie opracowane i przetestowane programy, które są skuteczne, a jednocześnie delikatne dla wyrobów.
Bezpieczeństwo. Potrójny system bezpieczeństwa do redukcji uwalniania nadtlenku wodoru: generator plazmy, katalizator i dodatkowy filtr z węglem aktywnym, maksymalizuje bezpieczeństwo dzięki emisji H2O2 do 70 razy niższej niż najbardziej restrykcyjne niemieckie wytyczne.
Przyjazny dla Użytkownika. Ręcznie otwierane drzwi na zawiasach i 7-calowy dotykowy ekran sterowania.
Oszczędność zasobów. Wkład ze środkiem sterylizującym identyfikowany przez system RFID w celu identyfikowalności i sprawdzenia daty ważności oraz uniknięcia niewłaściwego użycia.
Wyposażenie. Opcjonalnie wyposażony w szafkę stojącą na kółkach do przechowywania materiałów.

 

Zapoznaj się z właściwościami technicznymi sterylizatora niskotemperaturowego PL 40 i korzyści, jakie może Ci przynieść.